Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce prosince 2012

Grantový projekt OP VK: TECHNIKA JE ZÁBAVA
Registrační číslo: CZ.1.07/ 1.1.18/ 02.0035

Naše škola se zapojila do projektu SPŠ Ostrov, jehož úkolem je povzbudit zájem žáků o studium technických oborů a seznámit je s možnostmi uplatnění absolventů těchto oborů na trhu práce. Projekt je plánován na dobu dvou let, během nichž si klade za cíl podchytit zájem většího počtu žáků o technické obory, než je tomu dosud.
První akcí, jíž se zúčastnili vybraní žáci 9.ročníků, byla akce s názvem „Den s technikou“, která se konala 13.12.2012 v prostorách průmyslové školy. Zde se žáci formou praktických ukázek a následné soutěže mohli seznámit se všemi obory a jejich uplatněním na trhu páce, které tato škola nabízí (např. technik hardware, správce aplikací, technik osvětlení, pracovník autoservisu apod.) Poté si žáci mohli ověřit své nabyté zkušenosti formou dotazníku, který ověřil, co si z této exkurze odnesli.
Projekt bude pokračovat i v roce 2013, kdy do něj budou postupně zapojeni i žáci 8.ročníků.

V Karlových Varech 20.12.2012

Zapsala Mgr. Světlana Ševčíková

 

Svět Josefa Lady

V předvánočním čase, ve čtvrtek 20.12., se žáci 6. ročníku zúčastnili výstavy v Galerii umění pod názvem "Svět Josefa Lady", kde se mohli seznámit s dílem tohoto známého českého kreslíře a ilustrátora od jeho počátků až po nejznámější díla nejen formou prohlídky výstavy, ale také formou interaktivního programu, který výstavu doprovázel.

 

„VÁNOČNÍ DÁREK PRO PEJSKY“. Těsně před vánočními prázdninami přichystali žáci 2. stupně dárečky pro Psí útulek v Počernech. Členové žákovského parlamentu sbírali po celý prosinec ve svých třídách piškoty, konzervy a různé pamlsky pro pejsky. Dne 20. 12. 2012 o velké přestávce došlo k předání p. Čermákovi. Pejsci nám u předání sice chyběli, ale pan Čermák nás ujistil, že budou mít z dárečků velikou radost J

 

„ČESKÉ VÁNOCE JIŽ PODRUHÉ NA NAŠÍ ŠKOLE“. Již druhým rokem se na naší škole konal vánoční workshop nazvaný České Vánoce. Workshop zahrnoval tradiční výrobní dílny (například zdobení perníčků, výrobu přáníček a vánočních ozdůbek z ovoce), ochutnávku cukroví (vyrobeného žáky naší školy), ukázky některých tradic (házení střevícem, pouštění skořápkových lodiček, losování štěstíček) a odpočinek u vánoční pohádky. Akci připravili členové žákovského parlamentu pro naše nejmenší  žáky 0. a 1. ročníků. Fotogalerie

 

DAR PRO KARLOVARSKÝ ÚTULEK

V předvánočním čase udělali naši žáci radost i pejskům v karlovarském útulku.Z vlastních peněz nebo z třídních fondů zakoupili psí konzervy,piškoty,granule.Paní učitelka J.Krausová vše společně se zástupci žákovského parlamentu odvezla a odevzdala panu Čermákovi,který svým a psím jménem všem dětem poděkoval.

 

ADVENTNÍ VÝSTAVA

Žáci 1.stupně celý advent vyráběli různé vánoční dekorace,které pak vystavili na prodejní výstavě pro rodiče a veřejnost.Akce se konala 19.12.2012 a podle darů do kasiček jednotlivým třídám byla velmi úspěšná.Děkujeme žákům za jejich šikovné ruce a všem nakupujícím,kteří tím přispěli na další akce tříd.

 

Workshop – Legenda o založení města Karlovy Vary. V pátek 14. 12. se uskutečnilo projektové dopoledne na I. stupni naší školy. Prostřednictvím pohádkové babičky se děti seznámily s legendou o založení města Karlovy Vary. Společně plnily úkoly na interaktivní tabuli, ve skupinkách skládaly puzzle, doplňovaly příběh do tiskopisu a namalovaly obrázek. Celé dopoledne se velmi vydařilo. (Haaková, Hrušková) Fotogalerie

 

ORION FLORBAL CUP skupina č. 1.

Starší dívky. Naše děvčata se umístila na 1. místě v jediném souboji s děvčaty ZŠ 1. Máje. Foto
Mladší chlapci.
 Umístění škol: 1. ZŠ Konečná, 2. ZŠ Libušina, 3. ZŠ Nejdek nám., 4. ZŠ Truhl., 5. ZŠ 1. Máje Foto
Mladší dívky. Umístění: 1. ZŠ Truhlářská, 2. ZŠ 1. Máje, 3. Nejdek nám. Foto
Starší chlapci. Umístění: 1. ZŠ Truhlářská, 2. ZŠ 1. Máje, 3. ZŠ Moskevská, 4. ZŠ Hroznětín. Foto

 

MIKULÁŠ VE ŠKOLE. PŘIŠEL I S ANDÍLKEM A ČERTÍKEM. Fotogalerie

 

POHÁR JÁCHYMOVSKÉ MINCOVNY

V pondělí 3. 12. se konala dějepisná soutěž "O Pohár jáchymovské mincovny". Naši školu reprezentovali Klárka Stepaňuková a Dominik Klamo z 9. A. Společně se umístili na velmi pěkném 4. místě. Děkujeme jim.
 

 


 

   

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster