mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz

Aktuality měsíce května 2012

Hodnocení práce ve školní radě (Lucie Drahozalová) zde.

Dne 22.6.2012 navštívili naši školu pracovníci Tyflocentra Karlovy Vary, aby seznámili žáky se životem lidí zrakově postižených. Přinesli různé pomůcky, bílé hole i vodícího psa. Po krátké přednášce o výcviku a výběru pejsků, jejich životě s „nevidomými pány“ si děti mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je spolehnout se při pohybu bez zraku (v klapkách) na psa a porovnat to s pocity z chůze s bílou holí. Během pěti vyučovacích hodin se vystřídali všichni a odnesli si spoustu zážitků a nových zkušeností. Děkujeme Tyflocentru za spolupráci a těšíme se na další společné akce.

Začíná být tradicí, že žáci naší školy se začátkem června zapojí do průvodu masek Karlovarského karnevalu. Letos si paní učitelka Šantorová zvolila s nejmenšími žáky 2. stupně téma "Veselí klauni". nakonec se připojila i děvčata z vyššího ročníku a dokonce i ty, které jsou již na středních školách. Po průvodu městem byli klauni vyhodnoceni jako celek a dostali sladkou odměnu od primátora města.  Děkujeme Magistrátu města za finanční podporu a možnost účasti na této akci.. foto

Je mu teprve 10 let a ve volných chvílích skládá básničky jako velký skladatel. ukázka Romana Zápolského ze 4. A.

5. června předával náměstek primátora na Magistrátu města Karlovy Vary ocenění žákům, kteří se umístili mezi nejlepšími ve výtvarné soutěži "Památky očima mladých" . Patřili mezi ně i žačky naší školy Pavlína Novotná a Magdaléna Cingrošová.

Dne 21.5. proběhlo na ZŠ Konečná KV okresní finále v minifotbalu. Suveréním vítězem se stalo mužstvo naší základní školy a spolu se ZŠ Ostrov Májová postoupilo do krajského finále.

Krajské finále minifotbalu pořádala 24. 5. naše škola na stadionu 1. FC KV v Drahovicích. Zúčastnilo je pět škol z okresu Karlovy Vary. My a ZŠ Ostrov Májová, z okresu Sokolov ZŠ Pionýrů, z okresu Cheb ZŠ Hazlov a ZŠ Mariánské Lázně - jih. Krajským přeborníkem se stalo naše družstvo chlapců před ZŠ ML a ZŠ Pionýrů Sokolov. Naše výsledky: Ostrov - Májová 3:1, Hazlov 4:1, Sokolov 2:1, ML 2:2. Školu reprezentovali: R. Csemer, A. Gresl, T. Huspeka, D. Horváth, L. Mestl, M. Mikulášek, R. Žák, V. Vít, J. Tomášek, R. Kolář, P. Tvaroch a M. Hoch.

Dne 25.5.2012 se žáci 9.a 6.ročníku naší školy zúčastnili interaktivní výstavy s názvem „Fyzika na ulici“, kterou pořádala ZŠ Poštovní K.Vary ve spolupráci s Gymnáziem Cheb. Na praktických ukázkách si zde žáci mohli v praxi zopakovat to, co dosud probírali v hodinách fyziky pouze teoreticky.  Vyzkoušeli si např. zákony optického klamu, podélného i příčného vlnění, Archimédova šroubu apod.  Akce se všem žákům velmi líbila.

POHÁR ROZHLASU - atletické závody 14. a 15. května na ZŠ Krušnohorská. I naši žáci se zúčastnili atletického souboje. 8. místo obsadily starší dívky K. Stepaňuková, A. Korousová, M. Rejtharová, S. Weisová, N. Heyerová, Z. Prokopová, B. Kubínová, G. Moudrá, D. Zemancová, L. Chodakovská. 7. místo si vysportovali starší chlapci D. Danko, D. Kukelka, D. Pavlík, L. Hruška, K. Bašek, D. Hartman, A. Mašek, Č. Fajfr, L. Mikulčák. Mladší dívky  ve složení N. Vítková, B. Fiderová, D. Dufková, N. Kučerová, T. Miličová, M. Cingrošová, P. Šulcová, M. Červená a K. Hozová obsadily 13. místo. A jako poslední kategorie mladších chlapců obsadila 10. místo a soutěžili v ní D. Holub, D. Mezsáros, R. Kolář, M. Vilím, J. Kárník, V. Novotný, J. Čepelák a J. Rajm. Děkujeme za snahu a reprezentaci školy. Jednotlivé výsledky naleznete na: http://web.zsruzovyvrch.eu/skola/home/skola/informace/zaznambeznadpisu

Krajské kolo DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ se konalo 15. 5. Zvítězila obě družstva naší školy a postoupila do celostátního finále konaného 19. - 21. 6. v Kadani. Družstvo starších žáků získalo Pohár hejtmana a Tomáš Kafka byl nejlepším jednotlivce soutěže. Za mladší nás reprezentovali: Nikola Plzáková 6. A, Kristýna Makuková 6. B, Jiří Krnáč 6. B a David Veverka 6. B. Ve starší kategorii pak Tereza Bíšková 9. A, Tereza Ztratilová 9. A, Tomáš Kafka 8. B a Vladimír Staněk 7. B.

Po 4. místě ve finálovém turnaji Mistrovství ČR v Orion florbal Cupu dosáhlo naše florbalové družstvo dalšího vynikajícího úspěchu. V další soutěži "O Pohár ministra školství" postoupilo do závěrečného turnaje "TOP 10" - západ do Prahy, ve kterém mezi deseti nejlepšími týmy z Čech obsadilo 3. místo a bronzové medaile. Naši chlapci byli zařazeni do skupiny "A", ve které porazili ZŠ Praha 4 - Poláčkova 3:2, ZŠ Zborovská Tábor 5:1, ZŠ Masarykova Litoměřice 2:1 a remizovali se ZŠ Rudná 3:3. Stali se vítězem skupiny a postoupili přímo do semifinále. Druhá Rudná a třetí Litoměřice do čtvrtfinále. Ze skupiny "B" přímo jako vítěz postoupila ZŠ Ještědská Liberec, do čtvrtfinále pak ZŠ Kadaň a ZŠ Králův Dvůr. V semifinále jsme opět narazili na ZŠ Mas. Litoměřice a po vyrovnaném průběhu prohráli 0:1 brankou v poslední minutě. Za stavu 0:0 jsme neproměnili samostatný nájezd. Chlapci byli po utkání velmi zklamáni, přesto šli do boje o 3. místo správně nabuzeni a po vynikajícím výkonu porazili vítěze "B" skupiny ZŠ Ještědská Liberec 2:1 v prodloužení, když rozhodující gól vstřelil Daniel TROŠKA ze samostatného nájezdu. Vítězem TOP 10 západ se stala ZŠ Rudná (ve finále porazila ZŠ Litoměřice 4:3). Nejlepším naším střelcem byl Daniel Troška - 5 gólů, další góly vstřelili Matěj Mikulášek 4, Lukáš Pfreimer 2. Richard Žák 2, Tomáš Kafka 1 a Adrián Gresl 1.  Dále reprezentovali: brankáři Zdeněk Dvořák a Tomáš Makuka, hráči Ondřej Heimerle, Ladislav Mestl, Milosla Hoch, Vítězslav Vít a Tomáš Huspeka. TOP 10 - východ se hraje následně v Brně a v červnu sehrají oba vítězové velké finále. Celého turnaje se celkem zúčastnilo 1 202 základních škol z celé republiky. Určitě si pochvalu zaslouží u pan učitel Diviš, který chlapce vede k vítězství. Jak popsali poslední zápasy pořadatelé. Záznam ze zápasů na ČT4. Soutěž pro hráče - možnost vyhrát tablet.

Společnost Zayferu se zaměřujeme nejenom na dravé ptáky,  ekologii, ochranu ale i poznání přírody. To nám přijeli ve čtvrtek 10. května ukázat zástupci společnosti z Kuřimi.  Na travnatém hřišti za školou se žákům nad hlavami proletovali dravci a celou hodinu sledovali jejich krásný program.

2. 5. žáci naší školy předali výtěžek charitativní akce při Velikonočních trzích psímu útulku v Počernech. Za částku dva tisíce korun bylo nakoupeno kvalitní krmení pro opuštěné pejsky.

Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu