Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce dubna 2012
 

 Společnost Zayferu se zaměřujeme nejenom na dravé ptáky,  ekologii, ochranu ale i poznání přírody. To nám přijeli ve čtvrtek 10. května ukázat zástupci společnosti z Kuřimi.  Na travnatém hřišti za školou se žákům nad hlavami proletovali dravci a celou hodinu sledovali jejich krásný program.


2. 5. žáci naší školy předali výtěžek charitativní akce při Velikonočních trzích psímu útulku v Počernech. Za částku dva tisíce korun bylo nakoupeno kvalitní krmení pro opuštěné pejsky.Na konci dubna se opět uskutečnil školní turnaj ve stolním tenisu. Tento rok se
ho zúčastnili žáci 4. a 5. ročníků. Po bojích u tenisového stolu zvítězil žák
Richard Novotný ze 4.A, na druhém místě skončil Kája Hudec z 5.A a na třetím
Jan Kapr z 5.A. Tenistům blahopřejeme a brzy předáme zasloužené odměny.DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ
. 25. 4. naši žáci OPĚT zazářili a získali první místo v obou kategoriích. V mladších nás reprezentovali: Nikola Plzáková 6. A, Kristýna Makuková 6. B, Jiří Krnáč 6. B a David Veverka 6. B. Ve starší kategorii pak Tereza Bíšková 9. A, Tereza Ztratilová 9. A, Tomáš Kafka 8. B a Filip Horváth 8. B. Všem žákům děkujeme a držíme palce v krajském kole.V termínu 26. 3. - 4. 4 byly třídy 3. A, 4. A,C, 5. B, A na škole v přírodě ve Střelských Hošticích. Přijela Armáda ČR a Policie ČR ze Strakonic. Ukazovali nám zbraně, další vojenskou techniku např. sanitku. Potom jsme se mohli projet ve vojenské tatře. Viděli jsme ukázku bojového výcviku. Páťáci se vydali na celodenní
výlet do Kašperských Hor, kde navštívili Informační středisko NP Šumava. Proběhla
výuka ekologické výchovy a pak jsme podívali na hrad Kašperk. Školanda se nám líbila, snad se tam někdy vrátíme. Michaela Plassová 5.B

Pozn. školy: Děkujeme Magistrátu města Karlovy Vary za finanční podporu na tuto akci.EUROREBUS

Žáci naší školy se aktivně zúčastnili 17. ročníku krajského kola EUROREBUS v Plzni - 21.4.2012. Školu reprezentovali žáci: Valentina Perdedaj, Terka Miličová a Gabriela Špidrová. Po soutěži také navštívili historické podzemí města Plzně. Z Karlových Varů jsme se jako jediná škola zúčastnili krajského kola.

Děkujeme za reprezentaci školy!


 

RECYKLOHRANÍ

Již třetím rokem jsou žáci 1. stupně pod vedením paní učitelky Mgr. Jitky Strykové (t.č. na mateřské dovolené) zapojeni do ekologického programu sběru a třídění elektroodpadu určeného k recyklaci. Díky této činnosti nasbírali a odevzdali do zpětného odběru 13 kusů televizí, 6 kusů PC monitorů - tj. 333 kg a dalších 299 kg  drobných elektrozařízení. Tato činnost je velice záslužná pro všechny dospělé i děti. Díky sběru totiž šetříme elektrickou energii, spoříme ropu, vodu, snižujeme produkci skleníkových plynů. Když si uvědomíme, že například osobní automobil vyprodukuje za rok 2 tuny skleníkových plynů a jedna čtyřčlenná domácnost průměrně ročně spotřebuje 2,2 MWh elektrické energie, jsou to impozantní čísla. Proto si všichni, kteří zodpovědně třídí a přispívají tak k ochraně životního prostředí, zaslouží obrovský dík. Děkujeme paní učitelce i dětem, že se takovým způsobem starají o naše životní prostředí.

 


 

Ve středu 18.4.2012 vystoupili žáci z tanečního kroužku pod vedením paní Volfové v Lidovém domě ve Staré Roli pro bezmála 200 důchodců na jejich výroční schůzi. Tančili na hudbu z pohádek, orientální i moderní tance, rokenrol. Vše v originální choreografii. Sklidili ohromný potlesk a pozvání k dalšímu vystoupení.


 

Opět velký úspěch ve florbale. 16. dubna se v hale chebské lokomotivy hrála eliminace Karlovarského kraje o postup do TOP 10 ČR - západ O pohár ministra školství. Zúčastnilo se šest vítězů semifinále z okresních kol. Naše družstvo suverénně vyhrálo. Ve všech utkáních předvádělo vynikající výkony a zaslouženě postoupilo mezi nejlepších deset družstev v Čechách. Svým soupeřům nastřílelo 20 gólů. Nejlepším střelcem se stal David Horváth se šesti góly. Školu dále reprezentovali: brankáři Z. Dvořák a T. Makula. Hráči L. Mestl, M. Mikulášek, D. Troška, A. Gresl, T. Huspeka, M. Hoch, V. Vít, T. Kafka, O. Heimerle a R. Žák.

 


 

BASKETBAL dívky, 11. 4. okresní finále. Naše děvčata ve složení B. Kubíková, A. Korousová, M. Rejnartová, L. Földesová, T. Ztratilová a L. Chodakovská si vybojovala 5. umístění ve finále  basketbalu v Nejdku. Druhý den sehráli chlapci vyrovnaná utkání se všemi účastněnými družstvi. Rozhodovaly specifické basketbalové dovednosti, ve kterých jsme zaostávali. Díky tomu jsme obsadili 4. místo, což asi bylo naše maximum. Školu reprezentovali: D. Horváth, R. Csemer, L. Mestl, Z. Dvořák, A. Gresl, T. Huspeka, M. Danko a M. Mukulášek.


 

VELIKONOCE NA 2. STUPNI
Ve středu 4. dubna proběhl na 2. stupni krásný jarní den nazvaný "Velikonoční trhy", jehož cílem bylo ukázat mladším spolužákům a také dětem z mateřské školy, ale i všem rodičům tradice svátků jako třeba malování kraslic voskem, zdobeni perníčků cukrovou pěnou, pletení pomlázek z čerstvých vrbových proutků. Další součástí akce byl bazar, do kterého děti vyráběly v hodinách činností ozdobné špendlíky a také z domova nosily různé věci, které potom za nízký obnos prodávaly a výtěžek věnují zvířátkům v psím útulku. Byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější kraslici. Vítězkami se staly Kristýna Makulová ze 6.B a Pavlína Novotná ze 3. A. Obě děvčata si odnesla krásný marcipánový dort. Akce byla moc hezká. Na její přípravě se podíleli jak paní učitelky, tak žáci školní rady. Těšíme se na další akce. Děkujeme Magistrátu města za finanční podporu a možnost uskutečnění této akce.

 


 

Velikonoce na 1. stupni
Ve středu 4. dubna v době od 14:30 do 16:00 hodin se uskutečnila v bývalé školní jídelně  prodejní  výstava - „Velikonoční trhy.“ Velikonoční dekorace vyrobené žáky 1. stupně si rodiče i ostatní návštěvníci výstavy mohli nejenom prohlédnout, ale i zakoupit. Výrobky dětí se tak staly součástí velikonoční výzdoby v řadě rodin. Výstava se těšila velkému zájmu a práce dětí se rodičům líbily.

 

 

 


Dne 3. dubna 2012 se pod patronací Českého červeného kříže konala okresní soutěž Hlídek mladých zdravotníků. V kategorii 1. stupeň se soutěže zúčastnilo družstvo z naší školy  (dívky z 4. a 5. třídy) a dosáhlo významného úspěchu – 1. místo. Také žáci 2. stupně si odnesli diplom za 1. místo. Žáci obdrželi diplom pro vítěze a navíc drobné upomínkové dárky.

 


 

Zeměpisná olympiáda

Dne 14.3.2012 se zúčastnili 3 žáci naší školy okresního kola zeměpisné olympiády, konané v Ostrově nad Ohří. V kategorii A se umístil Dominik Starý ze 6.A na 10. místě, v kategorii B Tereza Miličová ze 7.A na 13.místě a v kategorii C Martin Kraus z 9.A na 12.místě. Všem třem soutěžícím děkujeme za účast a přejeme úspěchy v dalších letech.

 

 

 

 

   

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster