Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce března 2012

 


 

BASKETBAL - okrskové kolo 28. 3. Naši chlapci a dokonce i dívky postoupili ze skupiny okrskového kola z prvního místa do finále, které se bude konat 11. 4. a 12. 4. v ZŠ Nejdek.

 


 

Po pěti letech se naše florbalové družstvo starších žáků (8. a 9. roč.) opět probojovalo do republikového finále soutěže Orion florbal Cup, které se konalo v Brně, ve dnech 23. a 24. 3. 2012. Finále se zúčastnilo šest nejlepších družstev České republiky a to: ZŠ a MŠ Nýrsko, ZŠ Očovská Hodonín, ZŠ E. Beneše Opava, Gymnázium JAK Čelákovice, Gymnázium Kpt. Jaroše Brno a naše ZŠ. Ve skupině jsme porazili Nýrsko 2:1 a prohráli s Hodonínem 1:2, čímž jsme postupovali do semifinále ze druhého místa. Zde jsme narazili na nejlepší družstvo z Opavy a prohráli 1:4. V utkání o bronzovou medaili jsme smůlovatě prohráli s Čelákovicemi 5:6, když se obě družstva střídala ve vedení (průběh 1:1, 1:3, 4:3, 4:6, 5:6). Kluci si domů přivezli "bramborovou" medaili, z čehož byli velmi zklamáni. Ve všech utkáních jsme podali velmi dobré výkony, zejména s Hodonínem jsme předvedli vynikající florbal. Bohužel jsme doplatili na neproměňování vyložených gólových šancí, a to ve všech čtyřech utkáních. Nejlepším našim střelcem se tak stal "sváteční střelec" David Horváth se šesti góly, po jednom přidali Mestl, Pfreimer a Mikulášek. Nejlepšími naši hráči byli oba brankáři - Zdeněk Dvořák a Tomáš Makula, hráči - Lukáš Pfreimer, Ladislav Mestl, David Horváth a Richard Žák. Dále hráli - Daniel Troška, Matěj Mikulášek, Adrián Gresl, Tomáš Huspeka, Miloslav Hoch, Vítězslav Vít, Tomáš Kafka a Ondřej Heimerle. Čtvrté místo je druhým největším sportovním úspěchem historii školy (v roce 2007 byli chlapci v této soutěži na 2. místě).
Dodatek: Děkujeme chlapcům za hezké umístění, děkujeme trenérům za přípravu chlapců a reprezentaci školy. Vedení školy. Také děkujeme Magistrátu města za finanční podporu a možnost účasti na této akci.

 


 

Děti z přípravné třídy se dnes 20.03.2012 loučily se zimou, kterou symbolizuje pohanská bohyně MORANA. Při slovech "Zimo, zimo táhni pryč ..." hodily děti její "kopii" do řeky Rolavy. Pak už následovaly písně oslavující jaro a vše, co k němu patří.

 


 

Ve čtvrtek 15.03.2012 se v bývalé jídelně naší školy sešli rodiče a pedagogové na přednášce Mgr. Zuzany Bouškové na téma "Osobnost dítěte". Na začátku měli účastníci možnost lépe poznat také sami sebe při vyplňování malého testu. Na základě odpovědí poznali některé znaky své osobnosti. Toto určitě pomůže k lepšímu pochopení jednání dětí. Hosté se také dozvěděli např. informace o tom, jak na dítě vhodně působit a jaký podíl na výchově a rozvoji osobnosti má rodina, prostředí a škola.

 


 

V úterý se tým žáků 2. stupně zúčastnil okresního kola soutěže ve šplhu. V dívčí kategorii bojovaly: L. Pekárková, T. Miličová, T. Ztratilová a D. Sulejmanová. Za chlapce šplhali: L. Hruška, L. Mestl, T. Makuka a T. Huspeka. V obou kategoriích se naše týmy umístily na 2. místě a postoupily tak do krajského finále 27. 3. 2012 do Chodova.

 


 

Naše nevidomá žačka Nikol  Bukóciová předvedla své hudební nadání při hře na harmoniku ve vystoupení před obecenstvem. Jak její výkon dopadl, se můžete dočíst v příspěvku tisku Sokolovsko.

KONEČNĚ SE PODAŘILO!

Po pěti letech opět postoupilo družstvo starších chlapců (8. a 9. r.) do republikového finále ve florbalu, které se koná ve dnech 23. - 24. 3. 2012 v Brně. V mezikrajské kvalifikaci jsme se utkali s vítězi Prahy a Ústeckého kraje.Výsledky 3:3 (Praha) a 6:2 (Ústí) nás opět katapultovaly do finále ČR. Navázali jsme tak na naše chlapce z roku 2007, kteří tehdy získali stříbrné medaile. Nejlepším střelcem byl Daniel Troška se šesti góly. Školu reprezentovali:T. Huspeka, L. Pfreimer, M. Mikulášek, D. Horváth, L. Mestl, A. Gresl, J. Tomášek, T. Makuka, O. Heimerle, T. Kafka, M. Hoch, R. Žák, J. Rejnart,V. Vít a R. Csemer. V doprovodu pana učitele Diviše a Mužíka budeme našich chlapcům držet palce.

 


 

V prvních březnových dnech navštívili žáci 6.A, 6.B a 7.A Interaktivní galerii Becherova vila, kde se formou komentáře, úkolů, her a soutěží seznámili s výstavou dekoračního skla a skleněných tabulek nazvanou "Sklo - sklu - sklem". Žáci si sami vyzkoušeli jednu tabulku z vodního skla vyrobit a obarvit pomocí barevných tuší. Všechny práce žáků budou v galerii vystavené až do dernisáže dne 4.4.2012.

 

 

 

   

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster