Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce ledna 2012

 

HALOVÝ FOTBAL - krajské finále starší žáci konané dne 27. 2. 2012 ve Skalné. Naši chlapci po krásném závěrečném souboji získali druhou příčku. Školu reprezentovali: R. Žák, M. Hoch, J. Rejnart, M. Mikulášek, R. Czemer, L. Pfreimer, L. Mestl, J. Tomášek, T. Huspeka a A. Gresl. Děkujeme.Dne 18. 1. pořádala ZŠ 1. máje K. Vary okresní finále ve florbalu starších žáků (8.  a 9. tříd). Finále se zúčastnila 4 družstva (vítězové okresních skupin). Celkovým vítězem se stala naše škola před PČG K. Vary. Tato dvě družstva postoupila do krajského finále, které pořádalo Gymnázium Cheb dne 26. 1. Do Chebu postoupilo 6 nejlepších družstev z Karlovarského kraje (po dvou z každého okresu). Po vynikajícím výkonu se vítězem stalo družstvo naší školy (4 x výhra, 1 x remíza) a postoupilo do mezikrajské kvalifikace o postup do finále ČR. Ta se hraje 2. 3. v Praze a utkáme se s vítězem Prahy a Ústeckého kraje. Školu reprezentovali: branáři: Dvořák Z., Makuka T., hráči: Pfreimer L., Mikulášek M., Horváth D., Mestl L., Troška D., Gresl A., Tomášek J., Heimerle O., Kafka T., Hoch M., Žák R., Rejnart J., Vít V.IG PARK
. Ve středu 25. ledna navštívila naše třída IV. A expozici v lázních Jáchymov. Procvičili jsme si představivost, šikovnost svých rukou a seznámili se s některými fyzikálními jevy.DUHOVÁ PALETA. Ve čtvrtek 26. ledna naše třída VII. A shlédla výstavu nejlepších výtvarných prací základních uměleckých škol. Výstava byla velmi pěkná a inspirovala nás pro další práci v hodinách estetické výchovy.Turnaj v PC hře CS 1.6

V průběhu měsíce února se bude v PC učebně na druhém stupni odehrávat turnaj v počítačové hře Counter-Strike 1.6 mezi žáky druhého stupně. Soutěž bude v určité dny vždy od 14:00. Rozpis her bude blíže upřesněn po odevzdání všech přihlášek.

Plakát a přihláška ke stažení zde: PLAKÁT PŘIHLÁŠKA

 


 

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ - tiskopisy:
Žádost o přijetí do 1. ročníku základní školy
Žádost o přijetí do přípravného ročníku základní školy

Žádost o odklad povinné školní docházky
Dotazník pro rodiče
Informace pro rodiče a žáky - školní jídelna
Informace pro rodiče - školní družina


V lednu se uskutečnilo školní kolo matematické olympiády pro žáky 5.ročníků. Nejúspěšnějším a zároveň bezchybným řešitelem byl Vojtěch Peteřík z 5.B. V 5.A byli úspěšnými řešiteli Kuba Řezáč a Míša Veršecká.Vojta a Kuba postupují do okresního kola, které se uskuteční 25.1. v Ostrově. Blahopřejeme a držíme palce!Ve čtvrtek 12. ledna 2012 se uskutečnilo na 1. stupni naší školy školní kolo pěvecké soutěže "Skřivánek". Soutěžilo se ve 2 věkových kategoriích, 1. a 2. třídy a 3. - 5. třídy. V kategorii mladších žáků 1. a 2. tříd se na 1. místě umístila Nikola Ettlerová z 2. A, na 2. místě Veronika Klimentová z 1.B a 3. místo obsadila Natálie Adamová z 1. B. V kategorii 3. - 5. tříd se na 1. místě umístila Hanka Hycklová z 4. B, Michaela Vaněčková z 5.B a na 3. místě Lenka Vítová ze 4.A. Všem zúčastněným děkujeme za jejich vystoupení. Ti nejlepší získají drobné ceny.
 Ve dnech 5. - 6. 1. a 9. - 10. 1. 2012 pořádala naše škola okrskové kolo ve florbalu mladších a starších žáků - skupinu č. 2. MLADŠÍ chlapci obsadili 3. místo ze čtyř družstev, když vítězem skupiny se stala ZŠ 1. máje KV. Nejlepším  hráčem turnaje byl vyhlášen náš žák Jakub Kárník. MLADŠÍ dívky obsadily rovněž 3. místo, když vítězem se stala ZŠ Krušnohorská KV. Naše brankářka Natálie Vítková byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. STARŠÍ chlapci suveréně vyhráli všechna čtyři utkání a jako vítězové postupují do okresního finále, které se koná 18. ledna na ZŠ 1. máje KV. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš žák Matěj Mikulášek. STARŠÍ dívky obsadily po výborném výkonu 2. místo, když v rozhodujícím utkání prohrály se ZŠ Nejdek nám. 2:4. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena naše žákyně Lucie Chodakovská. Děkujeme všem žákům, kteří reprezentovali naši školu a držíme postupujícím palce v dalším sportovním klání. Školu reprezentovali: mladší. žáci 6. - 7. ročník: L. Hruštinec, P. Jiřík, J. Kárník, J. Rajm, J. Čepelák, R. Kolář, V. Novotný, M. Procházka, M. Bystroň, D. Meszároš, J. Krnáč, N. Vítková, B. Fiderová, D. Kubínová, K. Makuková, D. Hrušková, M. Červená, N. Kučerová, K. Hozová, P. Šulcová, T. Miličová, K. Pešičková. Starší žáci 8. - 9. ročník: Z. Dvořák, L. Pfreimer, M. Mikulášek, D. Horváth, J. Tomášek,L. Mestl, D. Troška, A. Gresl, T. Makula, T. Kafka, M. Hoch, L. Chodakovská, R. Prokopová, D. Zemancová, G. Moudrá, J. Perdedaj, T. Ztratilová, L. Földesová, N. Heyerová, T. Štolfová, A. Korousová, B. Kubínová, A. Prokopchuk.
 Ve dnech 4. - 6. ledna 2012 probíhala již tradičně Tříkrálová sbírka pořádaná Farní charitou K. Vary - Stará Role. Tato sbírka je velmi dobře přijímaná veřejností a k její úspěšnosti a dobré pověsti přispívají i naši žáci. Letos se aktivně připojili tito žáci naší školy: z 2. stupně Štolfová T., V. Vít, F. Horváth, R. Žák a z 1. stupně Pospíšilová, Vaněčková, Kučerová, Rutová, Macáková. K celkovému výtěžku sbírky 114 016,- Kč žáci svojí akcí přispěli částkou 5 494,- Kč. Patří všem dík a my jsme hrdi, že přispěli k dobré a prospěšné akci.
 prosincové akce v 1.a

 

15.12.

Den otevřených dveří - pečení perníčků s pomocí maminek.

 

21.12.

České Vánoce - připomenutí vánočních tradic na II. stupni.

 

22.12.

Vánoční besídka v 1.A
Vystoupení hudebně dramatického kroužku p. uč. Smržové pro 1. třídy.

 

 


 

Vánoční soutěž Profil ML

 

Jak jsme již informovali v listopadu, žáci 2.stupně školy se zapojili do soutěžě "O nejkrásnější vánoční ozdobu", kterou vyhlásilo Producentské centrum Profil Mariánské Lázně. Do soutěže bylo zasláno 15 prací žáků  7.A, 8.A a 9.A.  Všechny zaslané ozdoby byly vyhodnoceny odbornou komisí a poté zdobily stromy dětí v městech České republiky. Práce byly též věnovány představitelům katolické církce a významným umělcům při vánoční akci v hotelu Imperiál v Ostrově 17. 12. 2011. Žáci naší školy zaslali soubor andělíčků, vánoční hvězdy a betlém. Za jednotlivce získala ocenění žákyně 8. A Michaela Rejtharová, které byla zaslána krásná odměna. Přikládáme fotografie prací a předávání umělcům. Oceněná práce Miší Rejtharové je červený betlém.

 

 ČESKÉ VÁNOCE
.

Akce školní rady "České Vánoce"  - vánoční zvyky a obyčeje.
Na konci roku 2011 proběhl na naší škole Den otevřených dveří na 2. stupni, spojený s vánočními dílnami nazvanými ČESKÉ VÁNOCE. Dveře školy se otevřely v 8.00. Rodiče i budoucí žáčci mohli nahlédnout do výuky, prohlédnout si vybavení školy a podebatovat s některými z učitelů. Jedinečnou součástí této akce byly tzv. České Vánoce. Jednalo se o pracovní dílny pro žáky 0. – 2. a  5. ročníků naší ZŠ. Připraveno bylo sedm stanovišť s různou náplní – zdobení perníčků, vykrajování cukroví z těsta, pletení vánoček, krájení jablíček apod. Děti si odnášely domů vlastnoručně vyrobená dílka. Během dne se na workshopu vystřídalo neuvěřitelných 150 dětí. Součástí dílen byl také živý Betlém a strom přání, kam děti věšely vlastnoručně vytvořená přání pro Ježíška. Akce, na jejímž pořádání se podíleli žáci ze školní rady, se velmi vydařila. Školní rada již nyní začíná plánovat další událost na jaro 2012.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - pro rodiče žáků 5. tříd.

Vánoční besídky - sváteční posezení ve třídách.

 

 


 

 

 

   

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster