Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce Prosince 2010


Na 20. prosince zástupci žákovské rady připravili vánoční besídku pro naše nejmenší žáčky 1. stupně. Moderátoři Lucka a Tomáš představili taneční skupinu  školy, stepující Terezku, skřítky a také krásné pěvecké vystoupení paní učitelky Šnajdrové. Mezi děti přišel i Santa Claus, kterému všechny přítomné děti svěřovaly svoje tajná přání. Všem žákům školy, pedagogům, pracovníkům jídelny a školy přeje žákovská rada krásné vánoce a šťastný nový rok. M. Kafková, žákovská rada. Pár snímků ve fotogalerii.


Bez které pohádky si děti, ale i dospělí, již nedokáží představit Vánoce? Většina
z nás by jistě odpověděla, že je to klasická ruská pohádka Mrazík. Celý první
stupeň si tentokrát vychutnával ne televizní, nýbrž divadelní úpravu v Městském
divadle, 16.12.2010. I když chyběla scéna s Marfušou louskající ořechy, ani loupežníci se neukázali, přesto si žáci odnesli krásný divadelní zážitek, který nám všem zprostředkovalo pražské hostující divadlo.


Dne 15. 12. proběhlo na Gymnáziu v Ostrově okresní finále mladších žáků ve florbalu. Naše družstvo nezopakovalo výkony ze skupiny a obsadilo 4. místo se ziskem 3 bodů. Naším nejlepším hráčem byl brankář Tomáš Makuka. Vítězem se stalo družstvo ZŠ Toužim, na 2. místě skončilo družstvo ZŠ Konečná K. Vary. Tato družstva postoupila do KF.


Žáci 1. stupně měli možnost shlédnout vánoční koncert kostele ve Stará Roli. Z hudebního programu žáků ZUŠ se naladili na vánoční atmosféru.


V měsíci prosinci navštívili žáci 2. stupně Krajskou knihovnu v Karlových Varech a vyslechli přednášky nejrůznějších témat. Např. svátky a tradice spojené s prosincem, vývoj písma a psacích potřeb, regionální pověsti a další. Další přednášky a besedy je čekají v lednu. Návštěva knihovny je vždy příjemným a užitečným zpestřením výuky.


Literární a výtvarné soutěže "Nejsem na světě sám" , kterou pořádala ZŠ Kadaň se zúčastnili i žáci naší školy. V konkurenci 402 účastníků získala naše žákyně Bára Fiderová (5.A) pod odborným vedením paní učitelky Aleny Linhartové.
1. místo. Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci naší školy v celorepublikové soutěži. DIPLOM


Na charitativní akci v divadle Husovka vystoupili naši žáci z hudebně dramatického kroužku pod vedením Mgr. Hanky Smržové. Pro znevýhodněné kamarády zazpívali a zahráli v komponovaném pořadu DĚTI DĚTEM 12. prosince. Výtěžek akce bude věnován na zakoupení hudebních nástrojů a výtvarných potřeb pro terapie autistických dětí.


1.12 a 8.12.2010 si žáci 4. ročníků vyzkoušeli v drahovické knihovně práci s encyklopediemi. Průvodcem jim byla paní knihovnice Jana Burianová,která jim vše názorně vysvětlila, objasnila pojmy jako je obsah encyklopedie,rejstřík,abecední řazení. Žáci si vyzkoušeli hledání nejdůležitějších i méně důležitých poznatků. Za své práce byli potom ohodnoceni v předmětu Člověk a jeho svět. PLAKÁTEK


Ve dnech 7. a 8. prosince pořádala naše škola skupinu č. 2 okresního kola ve florbale mladších žáků a žákyň. Mezi chlapci vyhrálo družstvo naší školy a postoupilo do okresního finále. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Richard Žák, z našeho družstva. Rovněž nejlepší střelec byl od nás a to Tomáš Kafka (9 gólů). Nejlepším brankářem byl vyhlášen Lukáš Holík (ZŠ Moskevská).
Mezi děvčaty zvítězila ZŠ Nejdek, nám., pouze lepším skóre před našimi dívkami. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Lucie Földesová z našeho družstva, nejlepší hráčkou Michaela Pachtová (ZŠ Nejdek, nám.), která se stala rovněž nejlepší střelkyní turnaje(9. gólů).


Dne 6.12.2010 se v prostorách jáchymovského muzea konala vědomostní soutěž pořádaná karlovarským muzeem s názvem „O Pohár královské mincovny v Jáchymově“.  Naši školu reprezentovali  David Hartmann (8.A) a Vlastimil Hruška (9.A). Z celkového počtu  deseti přihlášených škol se tito žáci umístili na výborném 4.místě. Gratulujeme


Dne 3.12. v pátek na1. stupni přišli z pekla čerti, přiletěli andílci a Mikuláš. Poděkování patří žákům 2. stupně školní rady.


Práce se dřevem. Je to těžké? Na tuto otázku si budou moci odpovědět žáci 7. A, neboť v rámci pracovních činností navštíví dne 24. 11.  soukromou truhlárnu v Jenišově. Vyrobí si sami dárek pro rodiče. Poděkování patří p. Krnáčovi, který nám umožnil tuto exkurzi. (M. Kafková)


 

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster