Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce listopadu 20103.11.2010 přišel mezi čtvrťáky pan Ivan Zajíc, pracovník Policie ČR kriminálního odboru, aby s nimi pobesedoval na téma drogy a drogové závislosti. Žáci se dozvěděli spoustu informací. Byli překvapeni, že mezi alkoholové drogy patří např. i káva, kakao, čaj, cigarety a do roku 1932 i jejich oblíbená coca-cola. Tento rok se do coly přestal přidávat výtažek z rostliny koka, což je přírodní droga. Už vědí, že na světě je 870 známých druhů konopí a marihuana je název až pro konopí usušené a určené ke kouření. Doma si budou dávat pozor na kaktusy, jejich šťáva je jedovatá a i olíznutí prstu by znamenalo otravu, v horším případě ochrnutí. Pan Zajíc děti upozornil na nebezpečí poranění odhozenými či nastraženými použitými stříkačkami, ať už na dětském hřišti, v autobusu, na louce. V případě nálezu je nutné okamžitě kontaktovat Městskou policii a se stříkačkou raději vůbec nemanipulovat. Nechyběly ani ukázky z praxe-fotografie, testovací sáčky na přítomnost drogy v organismu, vzorky nejčastějších drog užívaných v ČR. Během přednášky měli žáci možnost hlásit se se svými dotazy, které byly ihned zodpovězeny.


18. listopadu proběhl v naší třídě  3. C den otevřených dveří. Rodiče měli možnost vidět a poznat práci svých děti. Jak pracují v Českém jazyce, matematice a anglickém jazyce. Děti pracovali s různými pomůckami,ve skupinách i samostatně. Velkou radostí je pro děti práce s interaktivní tabulí. Rodičů se sešlo hodně a ze svých ratolestí měli velkou radost. A nejenom oni. Příště se sejdeme na Vánoční besídce. Tak brzy nashledanou. Srdečně Vás zveme.


V listopadu začala soutěž v halovém fotbalu. Dne 9. 11. probíhala utkání ve skupinách okresního kola. Naše ZŠ byla zařazena do skupiny č. 1 spolu s družstvem Nejdku nám., Nejdku Karlovarská, Hroznětína, PČG K. Vary. Skupinu jsme vyhráli a postoupili do okresního finále, které jsme dne 16.11. sami pořádali. Do finále postupovali pouze vítězové skupin z okresních čtyř skupin a to tyto školy: Moskevká, Gymnázium Ostrov, Žlutice a my. ZŠ Žlutice ze soutěže kvůli karanténě odstoupila a poslala druhého ze skupiny - ZŠ Toužim. Na poslední chvíli se odhlásilo družstvo Gym. Ostrov, ale nikoho za sebe neposlalo, čímž okresní finále znehodnotilo. Samotný turnaj tedy proběhl se třemi účastníky. Okresní finále vyhrála naše ZŠ před Moskevskou a Toužimí. Nejlepším naším hráčem v obou turnajích byl Jakub Pajma, který vsítil i nejvíce gólů - 14. Dalšími střelci byli Hušek (9), Řezáč (6), Csemer (6), Pfreimer (4), Lulák (6), Henzl (5), Slivčák (5), Gresl (2). Kromě střelců školu reprezentovali brankáři David Horváth a Ríša Žák a hráč Mikulášek. Vítězstvím v okresním finále jsme spolu se ZŠ Moskevská postoupili do krajského finále, které se uskuteční 23.2.2011 ve Skalné.


Naše škola byla vybrána do národního projektu CPIV ( Centrum podpory inkluzivního vzdělávání) za podpory ESF. V projektu se jedná o podporu rozvoje a zavádění inkluzivního vzdělávání - pomoc psychologů a speciálních pedagogů při výuce žáků se speciálními potřebami. Věříme, že tento projekt přinese mnoho pozitivních změn a bude prospěšný rodičům, učitelů, ale hlavně žákům naší školy.


Žáci 6. a 7. ročníků byli zapojeny do dlouhodobého programu primární prevence zneužívání návykových látek. V listopadu proběhl první blok na téma "Já, bezva třída, bezva parta".


Ve čtvrtek 11. 11. školní rada pořádala již po sedmé akci  "Martin na bílém koni", aby společně s návštěvníky přivítala příchod zimy. Moderátorské duo Verča a Markéta nejprve přivítalo žáky 3. ročníku, kteří pod vedením p. uč. Šnajdrové zazpívali krásné zimní písničky. Následoval velký průvod cca 150 dětí a rodičů za Martinem na bílém koni, který prošel celou Starou Rolí. Před školou následovaly soutěže pro nejmenší návštěvníky a velké disco. Svůj um naši žáci ukázali i ve Street Dancu a v závěru i v rytmu Zumby. Dík patří všem, kteří se podíleli na organizaci akce. I když jsme se vložek sněhu nedočkali, těšíme se na příští rok.


Dne 5.11.2010 zažilo naše město vyjímečnou událost, u které byli i žáci našich 5. ročníků. Přijeli prezidenti tzv. Visegrádské čtyřky na dvoudenní summit, při kterém si vyjasnili možnosti další spolupráce čtyř zemí -
Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky.
Naši žáci se jako diváci zúčastnili slavnostního zahájení summitu, které se konalo na Mlýnské kolonádě vyzdobené vlajkami. Zazněla i hudba Hradní stráže, vystoupil soubor Dyleň a programem provázel zkušený moderátor. Naši žáci získali určitě cenné zážitky.


Dne 3.11.2010 se na ZŠ Krušnohorská naši žáci a žákyně zúčastnili okresního kola v plavání, kde obsadili druhé místo. Tím si zajistili postup do okresního finálového kola. To proběhlo dne 10.11.2010. Družstvo podalo výborný výkon a získalo 3. místo. Kromě toho 3 žáci obdrželi individuální medaili. Byli to tito žáci: Ondřej Burle - 1.místo - disciplína ZNAK. Petr Černý -3.místo - disciplína KRAUL. Matěj Řezáč - 3.místo - disciplína PRSA. Celé soutěže se zúčastnili tito žáci a žákyně: Petr Černý, Ondřej Burle, Jakub a Matěj Řezáčovi, Pavel a Štěpán Sojmovi, Pavel Brůža, Kamila Maronková, Veronika Bíšková, Sára Szkatulová, Natálie Vítková, Michaela Veršecká, Karolína Poláková, Karolína Falářová, Barbora Fiderová, Eliška Kučerová, Kateřina Šulcová, Ilona Vrzalová. Všem plavcům a plavkyním gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.


Projekt „Ajaxův zápisník“ umožní žákům v průběhu deseti vyučovacích hodin získat základní znalosti o městské policii a policii ČR, dopravní výchově, závislostech, mezilidských vztazích, internetové a mobilní komunikaci. Naše škola se přihlásila do tohoto projektu a prostřednictvím oddělení prevence a dohledu Městské policie Karlovy Vary naplánovala soubor přednášek pro žáky 2. a 3. tříd. První z nich proběhla v měsíci říjnu.


 

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster