Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce března  2009

 

Dne 25.3.2009 jsme uskutečnili, v rámci výuky prvouky a přírodovědy, exkurzi do města Plzně do muzea závodu Škoda Plzeň, abychom si vyzkoušeli na vlastní kůži technické pomůcky, které nám nabídla sama příroda a které lidstvo odkoukalo a od přírody převzalo.
V pavilonu, nazvaném TECHMÁNIA, jsme si vědecké poznatky vyzkoušeli formou hry. Zjistili jsme jak lidé objevili princip vrtule, suchého zipu nebo sonaru. Jakým pohledem se na svět dívá včela i jak se léčí zvířata znalostí rostlin.
Také jsme si lámali hlavičky nad nepřeberným výběrem hlavolamů, které jsme si pak mohli zakoupit v přilehlém obchůdku.
Také jsme se zapsali do soutěže o nejvyšší věž z kostek. Z přilehlých fotografií je znát, že se to žákům třetích ročníků, při jejich výšce, dokonale povedlo a vložili do toho ještě vlastní, originální nápad v podobě zazdění spolužáka zaživa.

 

 


 

V srdíčkách všech zůstanou krásné vzpomínky.


V pondělí 30. 3. 2009 je pro žáky 2. stupně vyhlášeno z organizačních důvodů ředitelské volno.


V pátek 13.března se na 1. stupni uskutečnil tradiční maškarní karneval. Opět ho pro děti organizovala dětská školní rada pod vedením paní učitelky Marcely Kafkové. I díky jim se karneval vydařil a jak si ho děti užívaly, se můžete podívat ve fotogalerii.


Návštěvu ze Všeobecné zdravotní pojišťovny přivítali dne 11.3.2009 žáci 1. tříd. V pohád-kovém příběhu bobra Emila se žáci interaktivním způsobem seznámili se správným postupem péče o zoubky. Naučili se porozumět pojmům jako např. zubní plak a bakterie. Viděli též na modelu správný postup při čištění zubů a poté si vyzkoušeli svůj chrup vyčistit.

                                 
 


V pátek 27. února se v 5. ročnících uskutečnila beseda s městskou policií na téma krádeže. Žáci se dozvěděli co je přestupek, trestný čin, co udělat s nalezenou věcí. Hovořilo se na témata morálky, zákonů, ústavy, listiny práv a svobody. Žáci byli seznámeni s pojmy vlastnické právo, majetkové trestné činy a loupež. Beseda byla poučná, plná příkladů z praxe a našim žákům tak plně srozumitelná. Poděkování patří lektorům z řad městské policie.


V průběhu měsíce února se na 1. stupni uskutečnil tradiční turnaj ve stolním tenisu. Účastnili se ho žáci 3. - 5. ročníků v celkovém počtu 48 a po vyřazovacích bojích byli nejúspěšnější tito sportovci: Rejnart (5.B), Rajm (4.B), Kostolecký (4.A). Po návratu ze školy v přírodě se jmenovaní chlapci mohou těšit na pěkné odměny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster