Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce prosince 2008

FLORBAL. Děvčatům 2. stupně se podařilo ve skupině zvítězit a postoupily do finále A, které proběhlo včera 14.1. I tam měly veliké štěstí a z 2. pozice postupují 23. 1. do krajského kola. Držme jim palce. Družstvo: Rebrošová, Kafková, Kubíková, Wehlová, Heroldová, Vintrichová, Viglaská, Matoušková, Hanková, Jindrová.

Chlapcům se tentokrát podařil jen o stupínek  horší výkon, kdy ve skupině skončili za ZŠ Krušnohorskou na 2. místě a tím postupují 26. 1. do finále B.


Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a „koledují“ sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.

 

Jinak je tomu u nás ve škole. Žáci se učí angličtinu již v předškolní třídě a pokračují jednou hodinou týdně i v 1. třídě. Proto se paní učitelka Květa Šnajdrová rozhodla přiblížit tento svátek i svým žáčkům v 1.C. Celý den panovala ve třídě veselá nálada a příjemná pracovní atmosféra. Akce zaujala i pana ředitele Františka Frančíka, který do prvních tříd vždy rád zavítá.
Jako každý rok tak i letos se žáci 1. st. naší školy zúčastnili soutěže ve štafetovém plavání.Doplavali až do okresního kola, kde v souboji s ostatními školami z Karlovarska obsadili krásné páté místo. Všem jmenovaným patří velké poděkování, jelikož absolvovali jak školní kolo, tak okrskové a nakonec již zmíněné okresní.Plavci a plavkyně, ještě jednou gratulujeme!

3.A – Dušková,Řezáč M., Řezáč J
3.C – Hrušková, Černý, Dubnička, Kostelecký
4.A – Petříková, Milířová, Mundl
4.B – Anh, Zafčík
5.A – Novotný, Sojma, Kafka, Heimerle, Ouředníková, Földesová
5.B – Křížová, Volfová


Žáci 8. A přispěli finanční částkou 500,- Kč na konto adventních koncertů (pro onkologicko nemocné a staré občany v hospicu). Adventní koncert se konal 15. 12. a vysílala ho ČT 1.


Okresního kolo v šachové soutěži se zúčastnili i žáci naší školy. Za 1. stupeň přišli zkusit své štěstí Aleš Zvonař, Martin Žák, Miloslav Hoch a Kristýna Křížová. Štěstí měli. Umístili se na 2. místě a postupují do krajského kola. Za 2. stupeň soutěžili Karel Bašek, Aleš Mašek, David Hartman a Václav Červenka a skončili na 4. místě.  Všichni soutěžící jsou členy šachového kroužku při škole.


V průběhu měsíce listopadu proběhla na škole internetová soutěž "S pohybem každý den". Naše škola se jí zúčastnila jako jediná v Karlovarském kraji. Zapojilo se do ní 70 žáků a z nich bylo vylosováno 6 vítězných, kteří byli zařazeni do celostátního losování. Jsou to tito žáci 2. stupně: L. Bažata 8.C, L. Telecká 7.A, L. Ondráček 8.C, M. Svoboda 8. C, O. Malena 7. A a V. Šabat 8. B.


V pondělí 8. 12. se žáci 2. stupně zúčastnili dějepisné soutěže pořádané Karlovarským muzeem Karlovarského kraje v prostorách Královské mincovny v Jáchymově. V 5. ročníku soutěže "O pohár Královské mincovny" obsadili žáci Patrik Jandl a Lukáš Malena z 9. B 3. místo z celkového počtu 11 soutěžících škol. Gratulujeme.


Druháci ze ZŠ Truhlářská se zúčastnili 3. prosince 2008 besedy s Ilustrátorkou Zdeňkou Krejčovou. Paní Krejčová vystudovala Vysokou školu umělecko průmyslovou v ateliéru prof.Svolinského. Namalovala dinosaura i velblouda a vysvětlila dětem, jak se to přihodí, že se člověk stane malířem. Paní ilustrátorka zajímavě nejen malovala, ale i vyprávěla o svém dětství, kdy byla s rodiči v Číně. Dětem, které měly v prosinci narozeniny, nalamovala na památku obrázky. Poté se děti rozběhly po knihovně a každý zkusil nakreslit oblíbené zvířátko. Ti nejlepší dostaly jako odměny záložky do knížek.  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster