Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce listopadu 2008

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ -
žáci 7. ročníků pracovali v hodinách výtvarné výchovy na tématu "Třiďme odpad, má to smysl". V několika hodinách vytvářeli ve skupinách nebo samostatně plastiky z odpadového materiálu. Úspěchu dosáhla Magdalena Šolcová ze 7.A, která získala 3. místo a Krajský úřad K. Vary ji předal cenu MP3 přehrávač. Blahopřejeme a děkujeme všem žákům 7. tříd za podařené práce. Nejlepší práce jsou vystaveny v hale budovy Krajského úřadu KV ve Dvorech. Již teď můžete nahlédnout do fotogalerie.


Projektový den ŠKOLA NARUBY. Kdo by si nepřál prožít jediný takový den. Naši žáci druhého stupně měli tuto možnost v pátek 28. listopadu. A věřte, den byl moc vydařený. A co vlastně Škola naruby znamená? Žáci měli možnost si sami složit rozvrh z vyučovacích hodin jako je například hodina "Jste to, co jíte, Není nad krásný úsměv, Braň své tělo, Poznej své já, Krása v každém okamžiku". Z deseti témat si snadno vybrali. V naší FOTOGALERII můžete vidět, jak tento den vypadal a že se žákům moc líbil.


OKRESNÍ KOLO VE STOLNÍM TENISU. Mladší hoši ve složení družstva J. Pajma, L. Pfreimer, Z. Dvořák a M. Mikulášek obsadili 3. místo a jejich spolužáci se v kategorii starší hoši ve složení J. Černý, M. Palivec a M. Svoboda umístili také na hezkém 3. místě. Naše dívky v kategorii mladší ve složení D. Marešová, M. Šolcová a M. Mundilová obsadily krásné 2. místo a starší dívky skončily na 8. místě ve složení M. Jindrová, P. Heroldová a L. Šilpochová.


Již se stalo tradicí, že žáci naší školy spolu s ostatními příznivci vítají zimu příjezdem Martina na bílém koni, kterého doprovázel lampiónový průvod. Akce byla zakončena krátkou diskotékou. Tímto děkujeme organizátorům za hezké odpoledne.

NA FOTOGRAFIE SE PODÍVEJTE ZDE


Dějepisná olympiáda. 5. listopadu proběhlo školní kolo 38. ročníku dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 7 žáků školy. Nejvíce bodů (65) získala Petra Otýsová z 8. A  a Štěpánka Vondráčková z 9. B (64 body). Gratulujeme a budeme držet palce v okresním kole, které se bude konat koncem ledna 2009. (L.Čabráková).


Projekt

Podzim v přírodě.

Léto nenávratně skončilo a před námi byl podzim. Někdy může být i posmutnělý a deštivý, ale nejvíce bývá plný barev, nejrůznějších plodů a velkých změn.
Posilněni obědem ve školní jídelně, teple oblečeny a vyzbrojeny chytrými knihami, jsme se s naší paní vychovatelkou Irenou Volfovou vydali tyto změny hledat do podzimního lesa nedaleko naší školy.
Zkoumali jsme listí spadané ze stromů, obdivovali jejich barvy a hledali stromy ke kterým patří ( viz foto ). Našli jsme i nemalé množství nejrůznějších plodů stromů i keřů, kde už nebylo tak jednoduché určit. Kde se tu vzali? Pod stromy i na stromech vyrůstaly houby. Většinou ovšem nejedlé, jak nám sdělila naše paní vychovatelka. Pro zvířátka v lese jsou však dobrá. My si je alespoň nakreslili.
Cestou do ŠD jsme si povídali o tom, jak se v lese chovat a proč. Co všechno jsme viděli, zažili, slyšeli…..
Z části nalezených pokladů jsme si v ŠD vyrobili velký podzimní plakát – plný hub, listí, bukvic, šišek, kůry apod. ( viz. foto ), který nám zdobí chodbu. Ze zbylých plodů jsme si potom pro radost vytvořili nejrůznější zvířátka.


Akce

Helloween
Prvního listopadu je na Západě svátek Všech svatých čili den »Památky zesnulých« tzv. »Dušičky«. V tento den se na Západě také pořádají slavnosti zvané »Helloween«. Při Helloween jsou konány karnevaly a maškarní průvody, zapalovány ohně, kolem nichž se shromažďuje veliké množství lidí; jde o jistou obdobu »dne čarodějnic« známého v našich zemích a tak jsme si i my v naší ŠD s paní vychovatelkou Irenou Volfovou udělali malou oslavu Helloween.
Každý si přinesl do ŠD svou masku i paní vychovatelka, zapálili jsme si námi vyrobené svícny z lahviček od přesnídávek ( viz. foto ) a soutěžili o sladkosti v nejrůznějších dovednostních disciplínách jako např. hod hadím ocáskem ( vycpaná ponožka senem ), sedni bábo na lopatu ( obdoba vidličkové ) a jiné. Zatancovali jsme si na disko hudbu a vyhlásili pomocí odborné poroty z řad neomaskovaných spolužáku nejkrásnější, nejstrašidelnější a nejoriginálnější masku (viz foto ).

 


Projekt

Můj dům

Letošní rok jsme se ve ŠD u paní vychovatelky Ireny Volfové sešli všichni žáci z třetích tříd. Přestože navštěvujeme ZŠ tak dlouho, zjistili jsme, že o spolužácích z jiné třídy nevíme skoro nic. A to bylo impulsem k tomuto projektu.
Kde vlastně bydlí? Ve vedlejším vchodě? Má sourozence, maminku, tátu, babičku, dědu? Chodí hrát fotbal? Tancuje? Zpívá? Co rád jí? O co se zajímá, co ho baví? Kdy má narozeniny? A proč jsme spolu nebyli ještě venku na hřišti? Kde bydlí? V paneláku na našem sídlišti nebo v domku se zahradou v jiné části našeho města? Jezdí do školy autobusem? Má doma zvířátko?
Takové a jiné otázky se náhle začaly vynořovat z našich dětských dušiček. Hledali jsme rozdíl mezi kamarádem – spolužákem. Určovali jaké vlastnosti bychom chtěli mít u nejlepšího kamaráda…. a nakonec si ho namalovali.
Pomocí mapy Karlových Varů jsme si ukazovali a hledali, kde bydlí kamarád, spolužák, kde já sám nebo paní vychovatelka.
Na dva velké archy balicího papíru jsme si namaloval vysněný dům ve dne i v noci a do oken jsme nalepili námi nakreslené kamarády ( viz foto). V takovém domě bychom chtěli bydlet. Také nám zdobí chodbu.

 


Projekt

Drak

Škola už je tady, uvidím zase kamarády.
Až nám skončí škola, budem říkat: Hurá!
Budem pouštět draky, dokud nejsou mraky.

Hurá! Řekli jsme si po přečtení básničky od Danielky Dejmkové. K podzimu draci patří a my si ho uděláme, ale ono není tak jednoduché létajícího papírového draka sestrojit.
Naše ŠD se změnila v dílnu a s pomocí naší paní vychovatelky Ireny Volfové jsme se rozhodli nevzdat se a takového draka si vyrobit. Nejprve jsme našli nejrůznější návody na výrobu v knihách s výtvarnou tématikou, sehnali potřebný materiál – dřevěné tyčky, papír, lepidlo, provázky, šablony, barvy apod. a pustili se do práce. Výsledkem byli dva úžasné draky ( viz. foto ), které nám sice nelétali, jak jsme později zjistili, ale užili jsme si spousty legrace a něco nového jsme se naučili. Draci nám zdobí chodbu a společně s ostatními malými dráčky ( viz. foto ) alespoň straší kolemjdoucí!


PROJEKT

Šípkový den

S nástupem podzimních dnů začaly velké a kouzelné změny v přírodě, které nemohly uniknout pozornosti dětí. Barvami hýřící krajina přímo lákala k vycházkám a my, ze ŠD paní vychovatelky Ireny Volfové, jsme se nedali dlouho přemlouvat.
Snad nejvíce nás lákali šípky. Vydali jsme se je hledat k nedaleké louce za školou, vyzbrojeny rukavicemi a igelitovými taškami. Paní vychovatelka nás poučila jak správně trhat tyto plody, ale přesto jsme se trochu popíchali o ostré trny.
Druhý den jsme v encyklopedii rostlin hledali šípkové keře a dozvěděli se, že je jich několik druhů a kupodivu našli i ty naše. Mnohý z nás si uvědomil, kde se vlastně takový šípek na keři vzal.
Pomocí paní vychovatelky jsme jeden plod opatrně rozřízli nožem a zkoumali jeho obsah. Víte, že je uvnitř chlupatý?
V kuchařských knihách jsme objevili recept na šípkový čaj a šípkovou marmeládu. Z časových důvodů jsme si ale uvařili šípkový čaj z obchodu ve školní kuchyňce a na chleba si namazali také již hotovou marmeládu. Byla výborná, chutnala všem. Domů jsme si odnesli alespoň ofocené recepty.
A co jsme udělali s natrhanými šípky? Navlékli jsme je jehlou na dlouhé silonové nitě a vyzdobili s nimi chodbu ( viz. foto ).
Soutěžili jsme o nejdelší šňůru šípků se sousedním oddělením paní vychovatelky Báry Skalické, které jsme do našeho projektu přizvali.
Už se nemůžeme dočkat, až příští rok budou opět růst šípky!


NAMALUJ SI POPELNICI. Koncem října byla Magistrátem města vyhlášena soutěž pod názvem "Namaluj si popelnici", kdy žáci školy měli možnost výtvarně ztvárnit svůj pohled na třídění odpadu. Za naše žáky pracovali dva dny na zkrášlení popelnice žáci 9. ročníků: Josef Matouš, Kristýna Ernestová, Karolína Guregová, Vilém Bulka, Kateřina Růžičková, Barbora Pošmurová, Marek Pospíšil a Dominik Pahr pod dohledem paní učitelky Váňové. Po vyhlášení výsledků 1. 11. jsme sice nebyli vítězi, ale nám se moc líbí a je pro nás ta nejhezčí. Budeme se teď na ni koukat každý den a určitě bude ostatním žákům připomínat, kam odložit starý papír a použitou PVC láhev ze svačiny.


  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster