Návrat na úvodní stránku Napište nám

Základní škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19
příspěvková organizace

    


Základní Škola Karlovy Vary,
Truhlářská 19, přísp. org.

360 17 Karlovy Vary
tel: 353 562 283
ID datové schránky: 9sdmmjk
email sekretariát
email ředitel

.....................................

2011 - Sponzoři školy


Přehled zájmových kroužků

Akce školy 1.stupeň

OVOCE DO ŠKOL

Partner školy

Projekt SPŠ Ostrov
"Technika je zábava"

...............................................

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Tato škola je zapojena do projektu EU peníze školám

DUM
(digitální učební materiály)

Informace o projektu
Plakát projektu
 

 
 
 

mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz


Aktuality měsíce května 2008

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ - KRAJSKÉ KOLO. Ve dvou kategoriích bojovali naši žáci ve čtvrtek 29. května na dopravním hřišti v Sokolově o postup do republikového finále. Tak jako každý rok si přivezli ocenění nejvyšší. Družstvo I. kategorie ve složení Dvořák Adam, Malena Ondřej, Šolcová Magda a Vlasatá Pavlína si vybojovalo s přehledem krásné první místo a ocenění nejlepšího družstva soutěže, za což získalo "Putovní pohár hetmana Karlovarského kraje". Vítězství žáků naší školy bylo již třetí za sebou, a proto nám pohár zůstává natrvalo. Za  II. kategorii soutěžili Vlastík Hruška, Štěpán Přibyl, Adéla Gogová a Petra Heroldová a ti obsadili 2. místo a jen o jeden bod jim utekla příčka nejvyšší.  Oběma družstvům blahopřejeme, děkujeme za výbornou reprezentaci a postupujícím držíme palce do republikového finále v Praze 17. - 19. 6. Děkujeme i paní učitelce Šantorové, která velice trpělivě s dětmi v každé volné chvilce na soutěž trénuje. Fotogalerie


V polovině května se na 1. st.naší školy uskutečnila školní soutěž ve skocích přes švihadlo. Soutěžilo se o to, kdo za jednu minutu stihne více přeskoků. A kdože si vyskákal velmi pěkné ceny? Z prvňáčků to byli Jakub Řezáč a Michaela Vršecká, z druháků Štěpán Sojma a Nhu vu Quynh, ze třeťáků Michal Vilím a slečna Schreinerová, ze čtvrťáků Hana Žigarová a Josef Rejnart a z páťáků Dominika Zemanová a David Hermann.


A jak dopadl letošní oblíbený fotbalový turnaj McDonald’s Cup? Pro naší školu velmi dobře. Mladší žáci obsadili v okresním kole v Nejdku 3. místo. Děkujeme tímto za reprezentaci jmenovaným žákům:Mašek David, Truhlář Zdeněk, Dubnička Štěpán, Kostelecký Karel, Sojma Štěpán, Sojma Pavel, Bosáček Jakub, Vilím Michal, Novotný Vítek, Kárník Jakub, Veselý Martin.

Pro naše starší žáky turnaj ještě neskončil. V okresním kole v Nejdku suverénně zvítězili, stejně tak v kole krajském. Postupují do finále poháru, které se uskuteční 26.5.2008 na stadionu Slavie. Palce budeme pevně držet těmto žákům pátých ročníků: Brabec Zdeněk, Czemer Robert, Dvořák Zdeněk, Hájek Jan, Havlíček Martin, Hornák Patrik, Horváth David, Mestl Ladislav, Mikulášek Matěj, Molčan Tomáš, Laboderec Tomáš.


20. května proběhlo krajské finále ve volejbalu dívek. Naše děvčata, která postoupila z okresního kola se zde umístila na 5. místě. Naši školu reprezentovala tato děvčata: K. Kubešová, A. Čáhová, M. Zelinková, S. Nosková, M. Plachá, M. Vondráčková, N. Dobrá a P. Kollariková.


V literární soutěži, kterou vyhlásil Magistrát města K. Vary pod názvem "Kulturní dědictví lázní Karlovy Vary", se naše žačka Eva Stepaňuková z 9.A umístila se svojí prací pod názvem "Víla Ohře" na krásném 3. místě. Ve středu 21. května při slavnostním předáváním cen si půjde pro ocenění. Gratulujeme


7. května proběhlo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V I. kategorii reprezentovali naši školu Ondra Malena, Adam Dvořák, Magda Šolcová ze 6. A a Pavla Vlasatá ze 6. B. Ve své kategorii zvítězili a Magda byla vyhlášena nejlepší dívkou soutěže v I. kat. V II. kategorii se na 1. místě umístilo také družstvo naší školy s žáky Vlastou Hruškou ze 6. A, Štěpánem Přibylem ze 7. A, Adélou Gogovou ze 7. A a Petrou Heroldovou ze 7.B. Vlasta a Adéla byli navíc nejlepšími jednotlivci II. kategorie. Všem blahopřejeme a držíme palce do krajského kola.


V rámci akce "650. výročí založení města Karlovy Vary" proběhla beseda se sportovními osobnostmi města minulosti a současnosti, kteří měli nebo mají vztah ke Staré Roli nebo naší škole. Žáci sportovních tříd měli možnost si popovídat a vyslechnout fotbalové trenéry - Antonína Honomichla a Jaroslava Janouška, bývalou basketbalovou reprezentantku Zdenu Mottlovou (roz. Helínskou), fotbalisty Karla Tichotu a Jana Drahoše, hokejistu Jana Košťála a šermířku Lucii Hornovou. Největší zájem byl o čerstvého vícemistra ČR v ledním hokeji Jana Košťála (bývalého žáka naší školy), který se po besedě většině žákům a hlavně žákyním velice ochotně podepsal.


 Naši páťáci se opět zúčastnili dubnového sportovního turnaje v minibasketbalu. Žákyně Chodakovská, Pekárková, Vondrovicová, Hruboňová, Svobodová, Horňáková, Zemanová, Bíšková, Ztratilová a Vojtková obsadily v okresním kole 3. místo a naši žáci Hartmann, Laboderec, Bašek, Mašek, Červenka, Černý, Viktorín, Januš, Marták a Moskovič postoupili z prvního místa v okresním kole do okresního finále, ve kterém skončili na 3. místě. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy!


Jako každý rok se v měsících březnu a dubnu konal na 1. st. turnaj ve stolním tenisu. Zúčastnilo se ho 40 žáků a žákyň čtvrtých a pátých ročníků.
Po tuhých vyřazovacích bojích se na 1. místě umístil Míra Kapr, na 2. místě Zdeněk Dvořák, na 3. místě Tomáš Beck. Všichni jmenovaní jsou ze třídy 5.B a mohou se těšit na pěkné ocenění. Všem zúčastněným žákům děkujeme za sportovní nasazení!


Vyhlášení soutěže o nejlepší karnevalový plakát. Porota ve složení dětí 1. stupně, ZŘŠ, VP, MP a vedoucí jídelny měla velmi těžké rozhodování.
Na 1. místě se umístila 6.A, na 2.místě 6.C a 3.místo obsadila 9.A.

Všechny plakáty je možno shlédnout v atriu školy. Za radu školy M.Kafková


Žáci našich pátých tříd dosáhli velkého úspěchu v turnaji ve vybíjené. 11.3. vyhráli okresní kolo v otevřené kategorii, 17.3. svůj úspěch zopakovali a postoupili do krajského finále, kde obsadili krásné druhé místo. Velké poděkování za úspěšnou reprezentaci školy patří těmto žákům: Lucii Chodakovské, Davidu Horváthovi, Aleši Maškovi,Martinu Havlíčkovi, Davidu Hartmannovi, Davidu hermanovi, Vladislavu Nestlovi, Matěji Mikuláškovi, Zdeňku Dvořákovi, Tomáši Labodercovi, Tomáši Beckovi, Karlu Baškovi.


  Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu  
sekretariát © 2006 Copyright, ZŠ Truhlářská 19 webmaster