mapa www

Nový jednodušší email pro Vaše dotazy -zstruhlarska@seznam.cz

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ NOVÝCH ZÁŽITKŮ

Aktuality měsíce června 2007

MISTR REPUBLIKY. Patrik HOZA, 6.A jako člen klubu mladých železničních modelářů se zúčastnil koncem června mistrovství České republiky železničních modelářů v Trutnově. Podařilo se mu po předchozích soutěžích dosáhnout až na příčku nejvyšší. Stal se mistrem České republiky v kategirii CŽ. K tomuto titulu přidal 4. místo v jízdách na vzorovém kolejišti. My mu touto cestou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

OLYMPIJSKÝ DEN.  Minulý pátek se všichni žáci 2. stupně sportovně "vyřádili" v areálu na ZŠ Konečná v soutěžích jako je fotbal, volejbal, přehazovaná.  Na konci akce byli vyhlášeni nejlepší sportovci školy na celý školní rok: za dívky 1. Kateřina Mistrová 8.A, 2. Monika Zelinková 8.C, 3. Andrea Čáhová 8.C, 4. Eva Kučerová 9.C a za chlapce 1. Štefan Sulák 9.C, Matěj Bačvář 9.C, Lukáš Jankovský 9C, Jaroslav Nerad 9.C. Tito sportovci byli odměněni hodnotnými cenami. Celý sportovní den byl vydařený, počasí nám přálo a na sladké odměny se také dostalo.

CELOŠKOLNÍ KOLO V RYCHLOSTI PSANÍ NA POČÍTAČI proběhlo v minulém týdnu při hodinách informatiky. Cílem soutěže bylo, jako minulý rok, napsat co nejrychleji celou abecedu, bez háčků a čárek. Pokud si chcete vyzkoušet "trumfnout" naše vítěze, můžete si hru spustit zde. Vzhledem k letošním neuvěřitelným výsledkům je ale skoro jasné, že se vám to nepodaří.

1. místo obsadil Martin Kottek z 9.B s časem 2,533 sekundy !!!
2. místo Milan Dohňanský z 9.A s časem 2,633 sekundy
3. místo Pavlína Brejchová z 7.C s časem 2,919 sekundy

Finální časy byly velice těsné a mě nezbývá než pogratulovat všem, kteří se vešli do výsledkové listiny, kterou jsem omezil limitem 5,999 sekundy.

Na konec bych rád vyzdvihl žáky, kteří se soutěže zúčastnili s nějakým typem handicapu - např. se zlomenou, či pokousanou rukou :-). Tito jsou ve výsledkové listině označeni červenou barvou.

ADOPCE ZVÍŘÁTKA. Předávat lásku ze svých srdíček a rozdávat ji všude kolem sebe se učí žáčci 1.A. Na výletě dne 19. června navštívili zoologickou zahradu, kde adoptovali poníka shettlandského /viz foto/. Ze svých ušetřených peněz věnovali zvířátku finanční částku na jeho krmení. Zároveň osobně podepsali adoptivní smlouvu, jejíž kopii si odnesli jako památku. Od překvapených majitelů obdrželi velké poděkování s tím, že jsou prvními dětmi, které se na zvířátka vzpomněly. Celé léto pak bude viset na ohradě poníka adresa naší třídy.

Vynikajícího výsledku dosáhli naši žáci, kteří odjeli 19. června na celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů do Zlína. Po zasloužené přípravě s paní učitelkou Jarmilou Šantorovou paní učitelkou Marcelou Kafkovou si vybojovali 1. místo v I. kategorii a 2. místo ve II. kategorii. V této soutěži, do které se soutěžící probojovali z oblastního a krajského kola, se náročnost v každém kole stupňovala a vyhrálo družstvo s nejmenším počtem trestných bodů. Velká pochvala za snahu patří Vlastimilu Hruškovi 5.A, Štěpánu Přibylovi 6.A, Adéle Gogové 6. A, Magdaléně Šolcové 5.A, Markovi a Michalovi Pospíšilovi 7.B, Štěpánce Trappové 7. B a Barboře Kafkové. Ještě musíme připomenout, že Michal Pospíšil získal ocenění za bezchybnou jízdu zručnosti. Žáci prožili krásné tři dny ve Zlínském kraji.  Gratulujeme.

Jsme třída 5.A a zúčastnili jsme se soutěže "Kamarád moudrosti". Všichni jsme pilně chodili do knihovny. Knihovnu nejčastěji navštívili žáci: Lucka Klimčáková, Simka Hříňová, Majda Šolcová a ostatní. Nakonec jsme vyhráli dort a byli jsme šťastní. (Barbora Stefanovičová, 5. A)

Dnes si mohli žáci 8. a 9. ročníků poslechnout  vystoupení skupiny Harmonia zaměřené formou hudby na boj proti aids a drogám.

SBĚR PAPÍRU. V letošním školním roce se žáci umístili na 8. místě v soutěži ve sběru druhotných surovin západočeské oblasti. Podařilo se jim nasbírat celkem 9570 kg papíru, což je v průměru 17 kg na žáka.

Kanoe Mattoni Fest 2007 ozdobili fotbaloví kouzelníci - tak se píše v dnešních novinách (KN 13.6.) Chlapci naší školy vyhráli obě kategorie (6.+ 7. a 8. + 9. tříd) a získali hlavní cenu - sportovní pitný režim Mattoni Active přibližně na 6 měsíců.

V pátek si chlapci ze 6. B zpříjemnili poslední pracovní činnost a uvařili si pro sebe oběd. Pizzu. Někteří měli takový hlad, že nevydrželi a měli oběd správně dopečený. Ostatní, kteří měli více trpělivosti si pochutnávali. Byla to jejich první práce ve školní kuchyňce. Pár fotek z vydařené akce.

V týdnu 11. - 15.6. probíhá na naší škole každoroční soutěž v rychlosti psaní na počítači. Soutěž je součástí hodiny informatiky a zapisuje se vždy nejlepší výsledek. Hodnoceni budou jak jednotlivé ročníky, tak celá škola. Výherci se mohou těšit na ceny v podobě držáků na CD apod...
Zde si můžete hru vyzkoušet sami

28.5.2007 se na AC Start Karlovy Vary konalo krajské finále M.Donald's Cupu. Do tohoto finále postoupilii naši fotbalisté ze 4. a 5. ročníků. Postup si zajistili suverénní výhrou v okresním kole. V konkurenci škol z Chebu, Karlových Var a Sokolova obsadili naši žáci krásné druhé místo. Do celostátního finále nám chyběl jen malý krůček. Příště to určitě zvládneme! Děkujeme jmenovaným fotbalistům za vzornou reprezentaci školy: Laboderec Tomáš, Mikulášek Matěj, Molodovec Marcel, Hruška Vlastimil, Sigmund Vladislav, Nožička Pavel, Pajma Jakub, Řezáč Martin, Lulák František, Hušek Dominik, Černý Václav, Cingroš Jakub

25.5.2007 se konal na 1. st. Barevný den. Paní učitelky I. Vítová a Z. Vadovičová připravily pro děti na školním hřišti spoustu stanovišť s mnoha soutěžemi, kde pomáhali s organizací žáci 2. st. Za každý splněný úkol byl žáček odměněn razítkem. Kdo získal nejvyšší počet, byl také po zásluze podarován sladkostmi. Počasí nám přálo a děti si svůj Barevný den krásně užily.

Návrat o jednu stránku zpět O jednu stránku vpřed Návrat na začátek tohoto dokumentu